Nie spotykamy się fizycznie, ale możemy się słyszeć wirtualnie

Odwołaliśmy spotkanie marcowe naszej Grupy. Obecna sytuacja nie pozwala na bliskie kontakty i spotkania. Pozostajemy jednak w kontakcie wirtualnym. Przedstawiciele Chrześcijanina XXI wieku wraz z Ojcem Dominikiem Jarczewskim zaproszeni zostali do zabrania głosu w dyskusji na temat: „Wiara w czasach zarazy”. 

Tak zatytułowana została niedzielna audycja prowadzona przez Panią Annę Łoś w Radiu Kraków. Poruszaliśmy temat praktyk religijnych w czasach koronawirusa. Rozmawialiśmy o wpływie tego, co się zmienia wokół nas na nasze życie duchowe. Rozprawialiśmy się z pytaniami, czy traktować zagrożenia jak dopust Boży, a może karę za grzechy. A także próbowaliśmy się zastanowić, czy nie za dużo cierpienia w chrześcijaństwie.

Audycję można przesłuchać w archiwum Radia Kraków, po linkiem:

https://www.radiokrakow.pl/audycje/rozmowy-o-wierze/wiara-w-czasach-zarazy/

 
 

ChXXI w Radiu Kraków

Temat październikowego spotkania: Powołanie – najbardziej unieszczęśliwiający koncept chrześcijaństwa będzie przedmiotem audycji: Rozmowy o Wierze, która zostanie wyemitowana na falach Radia Kraków w niedzielę, w dniu 22 grudnia o godzinie 11:00.

Gośćmi audycji prowadzonej przez Panią Annę Łoś będą o. Dominik Jarczewski OP, Agnieszka – autorka tematu i jednocześnie prowadząca nasze spotkanie oraz Łukasz – uczestnik październikowego spotkania.

Zainicjowaliśmy  tym samym naszą obecność na falach eteru i w internecie. Audycję będzie można również odsłuchać w archiwum Radia Kraków –

http://www.radiokrakow.pl/audycje/rozmowy-o-wierze/

Zapraszamy serdecznie!

 

Szlachetna Paczka 2019

Grupa Chrześcijanin XXI wieku wraz z Przyjaciółmi zorganizowała na przełomie listopada i grudnia pomoc Rodzinie w ramach akcji Szlachetna Paczka. Pomagaliśmy w tym roku 5-osobowej Rodzinie z Biłgoraja. Akcję wsparło finansowo 30 osób. Dzięki temu mogliśmy spełnić wszystkie potrzeby Rodziny oraz dodatkowo obdarować każdą osobę prezentami świątecznymi.

Kolejny rok spotkań rozpoczęty – 2019/2020

Nowy sezon rozpoczęliśmy z nowym Duszpasterzem. Opiekunem Grupy jest Ojciec Dominik Jarczewski OP. Na pierwszym, październikowym spotkaniu próbowaliśmy odpowiedzieć na niełatwe pytanie: „Powołanie – najbardziej unieszczęśliwiający koncept chrześcijaństwa?”.  Zapraszamy wszystkich chętnych na kolejne, ciekawe dyskusje. Lista tematów na rok 2019/2020 dostępna w zakładce: spotkania